اخبار مرکز تحقیقات سرطان : ۱۳th National and ۵th International Biotechnology Congress of the Iranian Biotechnology Society

 | تاریخ ارسال: 1402/5/16 | 

پنجمین همایش بین‌المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی
۱۳th National and ۵th International Biotechnology Congress of the Iranian Biotechnology Society


 

معرفی همایش

بیوتکنولوژی، فناوری دست اول هزاره سوم است. جایی که همکاری علوم زیستی و مهندسی به نماد بی نظیری انسان در تسخیر حیات، تجسمی تازه بخشیده است. ارکستر حیات با یاخته‌هایی که به خلاقیت انسان از مرز تمایز گذشته‌اند و سمفونی آن با ژن‌هایی که سوار بر موج ابتکار انسان ماورای ژرم پلاسم را تجربه کرده‌اند، به تحسین بی نظیری این مخلوق مبتکر، نواهایی بس دل انگیز می‌نوازند و به رقص فرمانداری وی، جلوه‌ای بس چشم نواز می‌بخشند. زیست فناوری علم است و فن! ابتکار است و کارآفرینی! صنعتی با بازار چند صد میلیارد دلاری که بسیاری از نیازهای بشر را مرتفع ساخته است. داروهای نوترکیب، کیت‌های تشخیصی، لاین‌های سلولی، بافت‌های پیوندی، شبیه سازی موجودات، حیوانات و گیاهان تراریخته، کودهای زیستی، ریزازدیادی، پالایش زیستی، حسگرهای زیستی و بیولیچینگ عناصر، تنها بخشی از خدمات این فناوری پیشرفته به تسهیل تداوم انسان است.

جمهوری اسلامی ایران نیز به لطف استعدادهای کم نظیر خود سوار بر قطار بیوتکنولوژی می کوشد که به جایگاهی شایسته در این فناوری دست یابد. تاکیدات قولی و فعلی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در حمایت از توسعه این فناوری، قرارگیری بیوتکنولوژی در ردیف فناوری‌های اولویت الف نقشه جامع علمی کشور و تاکید آن سند بر لزوم دستیابی به سهم سه درصدی از بازار بیوتکنولوژی جهان، توسعه زیر ساخت‌های لازم، تاسیس ستاد توسعه زیست فناوری و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی، مبین اهمیت این فناوری پیشرفته در افق آینده ایران است. انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری به نمایندگی از جامعه نخبه و فرهیخته بیوتکنولوژی کشور افتخار دارند برگزاری سیزدهمین همایش ملی و پنجمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران را به حضور علاقمندان این فناوری اعلام نمایند. از تمامی فعالان و دست اندرکاران بخش‌های دولتی و خصوصی حوزه بیوتکنولوژی و شاخه‌های علمی، فنی و صنعتی مرتبط با آن دعوت می‌شود جهت ارائه و معرفی دستاوردها، خدمات و محصولات ارزشمند خود، اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی دانشمندان و پژوهشگران بیوتکنولوژی کشور، شرکت در جلسات هم اندیشی و تازه کردن دیدار با دوستان و همکاران، در این گردهمایی فاخر که در تاریخ ۱۶الی ۱۸مهرماه ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد، حضور بهم رسانند.

: محورهای همایش


تاریخ برگزاری:


۱۶ الی ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲

مهلت ارسال مقالات:

۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۲

شروع داوری مقالات:

شهریور ۱۴۰۲

سایت همایش: 
https://www.biotechcongress.ir/fa/

دفعات مشاهده: 89 بار   |   دفعات چاپ: 48 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز تحقیقات سرطان می باشد.