مرکز تحقیقات سرطان- اخبار مرکز تحقیقات سرطان
شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/6/21 | 
شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی

۱۶th Professor Alborzi International Congress of Clinical Microbiology

:: معرفی همایش

مرکز تحقیقات میکروب شناسی بالینی استاد البرزی شانزدهمین کنگره میکروب شناسی بالینی استاد البرزی را در سال ۱۴۰۲ در شیراز برگزار می نماید. استاد عبدالوهاب البرزی این کنگره را با هدف تبادل نظر متخصصین بالینی در رشته بیماری های عفونی و متخصصین علوم پایه در رشته های مختلف میکروب شناسی و ایمنی شناسی مرتبط با بیماری های عفونی در سال  ۱۳۸۶ پایه گذاری کردند و از آن زمان به صورت سالانه کنگره برگزار شده است. کنگره سوم در سال ۱۳۸۹ با همکاری مرکز تحقیقات میکروب شناسی بالینی استاد البرزی با هدف توانمند سازی سایر مراکز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید و از آن پس کنگره به صورت یکسال در میان در سایر شهرها برگزار گردید. دانشگاه های علوم پزشکی مشهد ، تبریز، سنندج، کرمان و مشهد پذیرای برگزاری همایش های ششم ، هشتم، دهم، دوازدهم و چهاردهم بودند. از کنگره ششم در سال ۱۳۹۱ با دعوت از محققان خارج از کشور کنگره بصورت بین المللی برگزار شد و تا کنون نیز این رویه ادامه دارد.

محور اصلی شانزدهمین کنگره نقش آزمایشگاه در فوریت های بیماری های عفونی است. مطالب در قالب هشت پانل، سخنرانی های جامع، ارایه مقالات پژوهشگران به صورت سخنرانی و پوستر و برگزاری غرفه ارایه می گردند. مباحث مهمی از بیماری کوید-۱۹ به عنوان یک "فوریت سلامت عمومی جهانی" که تجربیات ملی و جهانی آن می تواند به پاسخ مناسب تر و موثرتر به پاندمی های آینده کمک کند، در اولین روز کنگره با حضور صاحب نظران و پژوهشگران  مورد بررسی قرار می گیرد. 

عفونت های تنفسی تهدید کننده حیات، شوک سپتیک ، فوریتهای بیماری های عفونی در بیماران با نقص ایمنی با تاکید بر عفونت های قارچی ، فوریت های عفونت های سیستم عصبی مرکزی مانند مننژیت و آنسفالیت ، فوریت های بیماری های انگلی و موارد فوریت در تب با بثورات جلدی و مدیریت مصرف پادزیست ها در فوریت های بیماری های عفونی سایر موضوعات اصلی هستند که در پانل ها و سخنرانی های جامع مورد بررسی قرار می گیرند . در تمام موارد بر نقش آزمایشگاه میکروب شناسی در پاسخگویی موثر و سریع به این فوریت ها تاکید می گردد.

مباحث مطرح شده برای پزشکان عمومی و متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف از جمله کودکان، داخلی وعفونی و جراحی و متخصصین میکروب شناسی در رشته های باکتری شناسی، قارچ شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی و ایمنی شناسی بیماری های عفونی ارزشمند است.

 

:: محورهای همایش

۱) باکتری شناسی پزشکی
۲) ویروس شناسی پزشکی
۳) قارچ شناسی پزشکی
۴) انگل شناسی پزشکی
۵) ایمنی شناسی بیماریهای عفونی
۶) پیشگیری و کنترل بیماریهای عفونی
۷)تعیین و پایش مقاومت های آنتی بیوتیکی

تاریخ های مهم: 
مهلت ارسال اصل مقالات : ۱۴۰۲/۰۷/۲۱
برگزاری کنفرانس : ۱۴۰۲/۰۹/۲۱
اعلام نتایج داوری :۱۴۰۲/۰۸/۲۱

 
نشانی مطلب در وبگاه مرکز تحقیقات سرطان:
http://goums.ac.ir/find-142.19009.68160.fa.html
برگشت به اصل مطلب